Արմինֆո.Հայաստանի ՀՆԱ-ն 2025 թվականի արդյունքներով կազմել է 11.318 տրլն դրամ (ավելի քան 29.2 մլրդ դոլար)՝ ավելանալով 7.2% - ով։ Ինչպես վկայում են ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի տվյալները, ընդ որում, ՀՆԱ-ի ինդեքս-դեֆլյատորը 2025 թվականին աճել է մինչև 103,6% (2024 թվականի 101,4% - ից) ։
Մասնավորապես, ՀՆԱ կառուցվածքում տարեկան աճի արագացում է ցույց տվել շինարարության ոլորտը՝ 13,5%-ից մինչև 21%, իսկ ագրոհատվածը՝ 1%-ից մինչև 5,3%: Աճի դանդաղում է նկատվել էներգահամալիրում, բայց աննշան՝ 10,9%-ից մինչև 10,2%: Վերընթաց տեմպերի խիստ արգելակմամբ աչքի է ընկել առևտրի հատվածը՝ 16,8%-ից մինչեւ 3,1%։ Թուլացել է նաև ֆինանսական հատվածի կողմից մատուցվող ծառայությունների ծավալի տարեկան աճը՝ 18,1%-ից հասնելով 14,7%-ի, ընդ որում, տեղեկատվության և կապի ոլորտում մատուցված ծառայությունների աճը արագացել է՝ 11,9%-ից մինչեւ 18,6%ի: Արդյունաբերության հատվածում բարելավվել է հանքարդյունաբերության դինամիկան՝ 8,3% անկումից մինչև 6,6% աճ ։ Զուգահեռաբար թուլացել է վերամշակող արդյունաբերության տարեկան աճը՝ 4,3% - ից մինչեւ 2%։